חבילה עוברת

חבילה עוברת
15 בנובמבר 2017 סטודיו סטורי טיילור

גם אתם כילדים חיכיתם במתח שהמוזיקה תעצור בדיוק כשהחבילה הגיעה אליכם? אז הנה המתח חוזר, אבל הסיבה אחרת לגמרי.

 

חבילה עוברת הוא במקור משחק תחרותי. המטרה היא לקרוע כמה שיותר נייר כדי להיות בר המזל שיגיע למתנה שמסתתרת תחת כל השכבות. אנחנו כמובן הסבנו אותו למשחק חברתי שמתמקד בחייו ובאישיותו של בעל השמחה, מעודד אותו לשתף ולספר, ומכין אותו ואת כל המשתתפים באירוע – לקראת הענקת המתנה המרגשת.

על כל שאלה תשובה

השלב הראשון הוא גיבוש השאלות שיופיעו במהלך המשחק. בגרסא שלנו לחבילה עוברת, בכל פעם שהחבילה נעצרת אצל משתתף, הוא מוריד שכבה של נייר ומגלה כרטיסיה עם שאלה. את השאלות שיופיעו בכרטיסיות אנחנו מגבשים בשלב זה. כדי לעשות את זה קל מאוד להיעזר באחד השאלונים שלנו, אבל אפשר גם לעשות סיעור מוחות ולחשוב על כל מה שמיוחד ורלוונטי בבעל השמחה: החל מפרט הטריוויה השולי ביותר, ועד לאירוע החשוב בחייו.

כמה שאלות לכתוב? תלוי בכמות המשתתפים, הסבלנות שיש להם, ואיזה עוד תוכן יש באירוע. אנחנו ממליצים על לפחות 10 שאלות, אבל זה כמובן נתון לשיקולכם.

לאחר שכתבתם את השאלות, אתם צריכים לקבוע את הסדר שלהן. זה יכול להיות מהקל אל הכבד, לפי סדר הזמנים (כרונולוגי), שילוב של רציני ומצחיק או כל סדר שנראה לכם נכון.

רגע לפני שממשיכים הלאה צריך להחליט מהי המתנה הקטנה שתופיע בסיום המשחק. כמובן שגם היא צריכה להיות קשורה איכשהו לבעל השמחה, אבל אל תבחרו משהו מסובך מידי שיהיה לכם קשה להשיג.

הכנת החבילה

את השאלות שכתבנו מעתיקים לכרטיסיות, בכל כרטיסיה – שאלה אחת. אם ניתן, כדאי לשלב צבעים שונים של כרטיסיות.
כשסיימנו להעתיק, ממספרים על גבי הכרטיסיות את סדר הופעתן במשחק, כאשר כרטיסיה מספר 1 היא השאלה הראשונה במשחק.

מארגנים עיתונים או ניירות גדולים, ומתחילים בעיטוף של המתנה הקטנה. כאשר מסיימים מדביקים על העיתון את הכרטיסיה האחרונה שלנו (זו עם המספר הגדול ביותר), עוטפים בשכבה נוספת של עיתון או נייר, ואז שוב מדביקים כרטיסיה. הפעם זו עם המספר העוקב הקטן יותר. כך ממשיכים עד שעוטפים את הכרטיסייה עם השאלה הראשונה במשחק.

בסיום אפשר להשאיר את החבילה כמו שהיא, או שאפשר לקשט אותה בסרט או כל קישוט משמח אחר.

אז איך משחקים?

באירוע עצמו מתחילים להעביר את החבילה בין משתתף למשתתף, כאשר ברקע יש מוזיקה. ברגע שמארגן המשחק מפסיק את המוזיקה, המשתתף שהחבילה נמצאת אצלו מוריד את שכבת העיתון ומקריא את השאלה שבכרטיסייה. אם הוא יודע, הוא עונה על השאלה (רצוי כמובן לנחש אם לא), מארגן המשחק בודק עם שאר המשתתפים אם הם יודעים משהו אחר, ולבסוף פונים לבעל האירוע, כדי שיספר את מה שעומד מאחורי אותה שאלה. לאחר מכן ממשיכים עם מוזיקה, החבילה שוב עוברת הלאה, עד להפסקת המוזיקה הבאה. כמובן שמארגן המשחק "שולט" במוזיקה, כך שכמה שיותר משתתפים יקחו חלק במשחק.

גם בסיום המשחק, כאשר מגיעים להפתעה, מנסים לנחש מה עומד מאחוריה, ובעל השמחה משלים את האינפורמציה החסרה. אם זה מתאפשר, ניתן לחלק לכל המשתתפים את אותה הפתעה בסיום המשחק.

זהו. פשוט, קל, ואפקטיבי מאוד. נשמח לשמוע מכם תגובות למשחק, וגם אם יש לכם רעיונות לשדרוג. מזל טוב.

דברו איתנו בעזרת WhatsApp
נשמח לעזור לכם בכל שאלה ובקשה 050-3308728 או לחצו כאן ליצירת קשר